Vinárstvo Sommini Winery

Sommini Winery to sú kvalitné vína, ktorých chuť sa zrodila v malokarpatských vinohradoch.

„Kvalita z Modry bez kompromisov“

AKO TO CELÉ ZAČALO

Víno vyrábal manžel Juraj už od skončenia vysokej školy v roku 2011, čím nadviazal na tradíciu dorábania vína v malej pivničke so svojím dedom a otcom. Prvýkrát pričuchol k vinárčine ešte ako dieťa v dedovej vinici v Šenkviciach, kde pomáhal hlavne s oberačkami.
Postupne ho dedo naučil ako správne strihať a viazať vinič, aby nám dal zo seba to najlepšie, ako vyrobiť z jeho plodov zlatý mok. Aktívny záujem o vinárske remeslo prišiel na Strednej vinársko-ovocinárskej škole v Modre. Už vtedy Juraj zistil, že vinárstvo a vinohradníctvo nie je
povolanie, ale životný štýl, ktorý ho úplne pohltil. Túto lásku neskôr preniesol aj na manželku Katku, a tak spolu v roku 2017 založili vlastné vinárstvo.

O NÁS

Sme malé rodinné vinárstvo z Modry. Chceme pokračovať v rodinnej tradícii a robiť ju na profesionálnej úrovni, preto sa špecializujeme na kvalitné vína vyrobené z hrozna urodeného výlučne v Malokarpatskom regióne, najmä v Modranskom vinohradníckom rajóne. Hrozno určené pre naše vína je len ručne zbierané a sami dozeráme na jeho kvalitu a zdravie pred spracovaním.
Chceme stále ostať skôr „mini“ vinárstvom s osobným prístupom, kde sa dôraz kladie na kvalitu, šetrné spracovanie hrozna a dobré vzťahy so zákazníkmi. Tých vždy radi privítame v našej pivnici v Šenkviciach.

NAŠE HODNOTY

  • Kvalita z miestnych zdrojov
  • Udržateľnosť
  • Progresivita

Keďže kvalita sa rodí vo vinici, chceme postupne zvyšovať plochu vlastných vinohradov, aby sme boli schopní túto kvalitu priamo ovplyvňovať. Zároveň tak urobiť niečo pre komunitu, pretože takto môžeme priamo podporiť obnovu vinohradov v regióne, a tak aj skrášliť miesta, kam ľudia radi zájdu vo svojom voľnom čase.