Karpatská perla

KARPATSKÁ PERLA je rodinné vinárstvo založené v roku 1991, v ktorom manželia Šebovci spájajú už po 3 desaťročia zachovávanú rodinnú tradíciu výroby vína s najmodernejšími technológiami a ekologickým prístupom k prírode.

V súčasnosti obhospodarujeme takmer 60 hektárov viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, z ktorých najucelenejšiu časť tvorí vinohrad Suchý vrch na sprašovom podloží. Popri tradičných bielych a modrých odrodách viniča pestujeme najmä nové odrody – Devín, Pálava, Aurelius, Muškát moravský, André a Alibernet. Vína vyrábame s dôrazom na ich pôvod, t.j. pôdu našich vinohradov, ich polohu a klimatické podmienky v jednotlivých lokalitách.

Keďže v posledných rokoch sme začali klásť dôraz na terroir vinohradov, v ktorom sa vína zrodili, upustili sme od slovných názvov kolekcií a prišli sme na trh s novými etiketami vínnej révy a hroznových bobúľ, v ktorých je stelesnený pôvod hrozna, ktoré dalo základ jednotlivým vínam. Motívom vínnej révy a hroznových bobúľ sme sa inšpirovali výšivkou zo šenkvického kroja.

Karpatská perla

Za posledné dva roky (2017, 2018) sme vysadili 14 hektárov nových vinohradov v Modre a vo Vištuku s tradične pestovanými odrodami viniča, ako sú Rizling rýnsky, Frankovka modrá, Veltlínske zelené, Tramín červený a Pinot blanc (Rulandské biele). Z hrozna z novovysadených vinohradov už máme vo fľaši našu ružovú Frankovku modrú 2019 z panenskej úrody z vinohradu Nad Polankou vo Vištuku.

Novinkou nášho vinárstva je sekt „Perla“, ktorý bol prvý raz vyrobený v roku 2014 z odrody Pinot Blanc. Tento sekt začal zákazníkom ponúkať krásny zážitok po jeho 3,5 ročnom vyzrievaní. Už teraz sa tešíme na jeho pokračovateľa, a to sekt „Perla“, brut nature, ročníka 2017 z odrody Chardonnay a sekt „Perla“, extra dry, ročníka 2018 z odrody Pinot Noir.