Vinárstvo Carpate Diem

CARPATE DIEM – rodinné vinárstvo je pokračovaním vinárstva Fitz & Petrík, ktoré ostáva súčasťou našej histórie.

S letom 2019 prichádza CARPATE DIEM I Objav, zaži a ochutnaj Malé Karpaty.

Sme malé rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré vzniklo v roku 2012 a plynule pokračuje vo výrobe vína z hrozna z vlastných malokarpatských viníc. V súčasnosti ročná produkcia predstavuje 25 tis. fliaš kvalitného odrodového vína.

Naše vinohrady, s celkovou rozlohou 5,3 ha, sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v modranskom vinohradníckom rajóne v katastri obce Šenkvice a mesta Modra. Ročník 2018 bol pre vinárstvo prelomový. Po 5 rokoch tvrdej práce sme ponúkli zákazníkom prvú – panenskú úrodu z našej doposiaľ najväčšej výsadby – 4,6 ha, nachádzajúcej sa v Modre, lokalita Šnaudy.

Vína z vinárstva CARPATE DIEM odrážajú charakter našich viníc, z ktorých surovina pochádza. Sú obhospodarované metódou integrovanej ochrany. V rámci ochrany pred chorobami viniča používame len konkrétne zákonom povolené druhy prípravkov, žiadne jedy, insekticídy ani herbicídy.
Vďaka našim technologickým postupom vyrábame vína, ktoré sú zdravotne vyhovujúce, čo znamená, že hladina histamínu v nich je veľmi nízka až nulová. Potvrdili to výsledky rozboru vzoriek vín v certifikovanom laboratóriu. Zostatková hodnota histamínu v štyroch vínach bola na úrovni, ktorú tolerujú aj histaminici.