Veltlínske zelené 2016 ľadové sladké

20,40 

Popis

Intenzívna zlatistá farba. Nadpriemerne intenzívna vôňa s typickou ľadovou pripáleninou. Vôňa mandlí, korenia a žltého exotického ovocia. Odrodovosť Veltlínu sa prejavuje v jemnej mandľovo korenistej chuti s medovou dochuťou. Je plné exotického ovocia. Mango, liči, melón, kandizované zelené ovocie ako zelené jablko a hruška. Chuť vína je sladká s °Cobsahom zvyškového cukru 161 gr/l a príjemnou kyselinkou.

Hrozno sa oberá pri prvých intenzívnych mrazoch pri -7°C a ešte v zamrznutom stave sa ten istý deň prešuje až do rána. Pestovanie každého viniča je náročné, trojnásobne to platí u hrozna určeného na ľadové zbery. Vinohrady sa musia obaliť sieťami proti migrujúcim škorcom, ktoré sa do prvých mrazov kŕmia hroznom z našich vinohradov, potom odietajú južnejšie, hrozno požierajú aj srnky a divé zajace, ktoré sa v Karpatoch hojne vyskytujú a vinohradníci sú proti nim bezmocní, keďže naše vinice sú na kopcoch tesne na hranici karpatských lesov. Nie každý rok je vhodný na ľadový zber, jeseň by mala byť teplá, dlhá, suchá a slnečná a hrozno zdravé bez akýchkoľvek chorôb či plesní. Zima by mala byť tuhá, ostrá a ľadová.

Ľadové víno hlavne to naše vzácne ľadové víno vrele odporúčame pre ľudí oslabených ťažkou fyzickou alebo psychickou prácou alebo chorobou, či operáciou, je vhodný aj pre športovcov.

Prírodná cukornatosť hrozna v čase zberu v roku 2016 bola 30°NM.

Obsah kyselín 6,41g/l.

Ďalšie informácie

Hmotnosť1.2 kg
Objem

0,5l

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Veltlínske zelené 2016 ľadové sladké”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *