Rulandské biele 2016 slamové sladke

20,40 

Popis

Víno má intenzívnu zlatistú farbu, olejovitú konzistenciu, čo naznačuje vysoký obsah zvyškového cukru. Vo vôni cítiť jemné koreniežlté exotické ovocie a prezreté hrozienkaOdrodovosť Rulandského bieleho sa odzrkadľuje tiež v biskvitovo-chlebovinkovej aromatike. Chuť vína je hladká a výrazne sladká s obsahom zvyškového cukru 223g na liter. Nízky obsah alkoholu a predovšetkým príjemné kyselinky udržujú víno svieže.

Nie každý rok je vhodný na slámový zber, jeseň by mala byť teplá, dlhá, suchá a slnečná a hrozno zdravé bez akýchkoľvek chorôb či plesní. Oberáme iba najkrajšie zdravé strapce hrozna, ktoré potom necháme ležať na slame alebo zavesené na šnúrach v dobre ventilovanej miestnosti po dobu 3 mesiacov, kedy sa voda z hrozna odparuje a až potom hrozno prešujeme. Výlisnosť takto jemne vysušeného hrozna je oveľa menšia, avšak s oveľa koncentrovanejším prírodným hroznovým cukrom. Takého víno je vzácne, náročné na ručné spracovanie a fľašuje sa ďo fliaš s menším objemom.

Pri slámovom víne nehľadáme iba vysoký zvyškový cukor ale aj kyselinky, ktoré dodajú prírodne sladkému vínu iskru, sviežosť a umocnia chuť vína. Nie vždy sa to podarí. Tajomstvom úspechu je dobre načasovaný zber vo vinohrade a samozrejme celoročná starostlivosť o vinič. Naše slamové víno zo zberu 2016 získalo vo Francúzsku v roku 2018 Zlatú medailu, kde súťažilo v ťažkej konkurencii 6000 vín z celého sveta.

Prírodná cukornatosť hrozna v čase zberu v roku 2016 bola 32°NM.

Obsah kyselín 5,84 g/l.

Ďalšie informácie

Hmotnosť1.2 kg
Dekór

pestrý, modrý, habánsky, zelený

Objem

0,5l

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rulandské biele 2016 slamové sladke”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *